21 Mayıs 2021

Bakkallar Odası Başkan Adayı Gökhan Demirhan Bakkallar Destekten Yararlanamadı

Bakkallar Odası Başkan Adayı Gökhan Demirhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı esnafa destek paketinde bakkalların yer almamasına tepki gösterdi. Demirhan, “Bu süreçte en büyük desteği hak eden bakkallardır.” dedi.

BAKKALLAR ESNAF PAKETİNDEN YARARLANAMADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından esnafa destek paketini duyurmuştu. Birçok esnaf paketin içerisinde yer almış ancak bazı esnaflar destek paketinden yararlanamamıştı. Destekten yararlanamayan esnaflardan biri de bakkallar oldu. Yaşanan durum üzerine bazı açıklamalarda bulunan Bakkallar Odası Başkan Adayı Gökhan Demirhan, “Bakkal ve marketlerin de bu hibe desteğinden yararlanmak en büyük hakkıdır” dedi.

“DESTEKTEN YARARLANMAK BAKKALLARIN EN BÜYÜK HAKKIDIR”

Bakkalların 1 yıl önceden yazılan veresiye borçları olduğunu belirten Demirhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bizler bakkal ve büfeler olarak pandemi sürecinde dükkanlarımızı açtık.  İyi kötü ticaretimizi yaptık şükürler olsun ancak tam kapanma sürecinde açılmayan büfelerim var.  Salgın  süresinde okul önü bakkal ve öğrenci nüfusuna dayalı bölgede hizmet gösteren birçok irili ve ufaklı işletmelerimiz var. Bunlar sırf ruhsatı bakkal veya market olduğu için devletimizin vermiş olduğu destekten yoksun bırakılmıştır. Bu süreçte en büyük desteği hak eden bakkallardır. Neden derseniz; işe gitmeyen, dükkanı kapanan, işinden çıkarılan halk için bakkal ve marketler veresiye defterini hiç kapatmamıştır.  1 yıl öncesinden yazılan veresiyeler ile ayakta kalma mücadelesi veren bakkal büfe ve orta ölçekli marketlerin de bu hibe desteğinden yararlanmak en büyük hakkıdır