27 Nisan 2021

Avrupa Şampiyonları Gururlandırdı

Kırıkkale Umut Spor Kulübü öğrencileri Oğuzhan Tosun Avrupa kupası birincisi, Kemal Uyumaz ise Avrupa kupası ikincisi oldu.

Antalya’da düzenlenen 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası (Turkish Open) tamamlandı. Şampiyonaya katılan Kırıkkale Umut Spor Kulübü öğrencileri Oğuzhan Tosun Avrupa kupası birincisi, Kemal Uyumaz ise Avrupa kupası ikincisi oldu.

KIRIKKALE UMUT SPOR KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ, ŞAMPİYONADA BAŞARI ELDE ETTİ

Antalya’da düzenlenen 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası (Turkish Open) tamamlandı. Şampiyonaya katılan Kırıkkale Umut Spor Kulübü öğrencileri Oğuzhan Tosun Avrupa kupası birincisi, Kemal Uyumaz ise Avrupa kupası ikincisi oldu.

TOSUN VE UYUMAZ’DAN BAŞARI

Geleceğin şampiyon gençlerini yetiştirmek amacıyla yıllardır çalışma gerçekleştiren Kırıkkale Umut Spor Kulübü, başarıdan başarıya imza atıyor. Antrenörü Umut Coşkun’un öğrencileri katıldıkları şampiyonalardan madalyalarla dönüyor. Son olarak Antalya’da düzenlenen 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası (Turkish Open) şampiyonasına katılan Oğuzhan Tosun Avrupa kupası birincisi, Türkiye şampiyonu oldu. Kemal Uyumaz ise Avrupa kupası ikincisi oldu.

30 ÜLKEDEN BİNİ AŞKIN SPORCU KATILDI

Kemer ilçesindeki bir otelin spor salonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak gençler ve büyükler kategorilerinde gerçekleştirilen organizasyona, yaklaşık 30 ülkeden bini aşkın sporcu katıldı. Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı ve Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği (WAKO) Asbaşkanı Salim Kayıcı, çok güzel bir organizasyona Antalya’da ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

GENÇLER AVRUPA KİCK BOKS ŞAMPİYONASI YAPILACAK

“Dereceye giren sporcularımız madalyalarını aldı. Kendilerini ülkelerine, memleketlerine uğurlamaya başladık. Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı kick boks camiası adına teşekkürlerimizi iletiyoruz.”Kayıcı, organizasyonda başarılı olan Türk sporcular arasından 13-22 Ağustos’ta Macaristan’ın Gyor şehrinde yapılacak Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonası, 10-19 Eylül’de Konya’da gerçekleştirilecek 5. İslami Dayanışma Oyunları ile 5-14 Kasım’da Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek Büyükler Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek milli takımın belirleneceğini sözlerine ekledi.

SPONSOR DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Başarılı gençlerin yetişmesi amacıyla gereken özveriyi gösterdiklerini dile getiren Umut Spor Kulübü antrenörü milli Kick boksçu Umut Coşkun,  “Büyük başarılar elde eden öğrencilerimize yetkililer tarafından sahip çıkılmalıdır, desteklenmelidir. Bizler gerçek şampiyonlar yetiştiriyoruz ama bu kapsamda destekleyici sponsor bulmakta çok zorluk çekiyoruz.  Kick boksun en zor branşı olan ring sporlarında şampiyon çıkartıyoruz. İnşallah milli takımda ülkenizi temsil edecek şampiyonlar çıkartıp daha büyük başarılar elde edeceğiz” dedi.