24 Mart 2021

DEVA İl Başkanı Karakuş Uyarıyor

DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, bugün Ankara’da gerçekleşen AK Parti 7. Olağan Kongresi’ne Kırıkkale’den gidenlerle alakalı karantina çağrısı yaptı.

BİNLERCE PARTİLİ  GELDİ

AK Parti 7. Olağan Kongresi Ankara’da gerçekleşti. Türkiye’nin dört bir tarafından binlerce partili kongrenin yapıldığı salonu ve çevresini doldurdu. Salgın ortamında mesafenin kaybolduğu bu görüntüler gerek vatandaşlarca gerekse de muhalefet parti temsilcilerinin tepkisine neden oldu. DEVA Partisi Kırıkkale İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş’da kongreye katılan partililerle ilgili olarak Kırıkkale Valiliğine karantina çağrısında bulundu.

MAVİYE DÖNÜŞ EĞİLİMİ VARDI

Karakuş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Şehrimizde geçen hafta vaka sayılarında yüzde 15 oranında azalma olmuş, maviye doğru bir eğilim gösterilmiştir. Ancak bugün kimi vatandaşımız mesajla, kimileri baskıyla otobüslerle kongreye götürülmüştür. Önlem alınmazsa yeniden artış kaçınılmazdır. Valimiz Sn.Yunus Sezer’den beklentimiz kongreye katılan vatandaşların şehre dönüşte başka kimseyle temaslarına izin verilmeden en az 10 gün karantinaya alınmasıdır. Aksi takdirde bugünden sonra ilimizde yaşanacak vaka artışlarının vebali tüm şehri yönetenlerin boynuna olacaktır.” ifadelerini kullandı. Çok sayıda Kırıkkalelide sosyal medya hesaplarından aynı öneriyi gündeme getirdiler.